+420 233 551 433
+420 233 552 347

Moderní technika v našich ordinacích

 • Stomatologické soupravy
  Naše ordinace jsou vybaveny velmi pohodlnými a kvalitními stomatologickými soupravami. Při výběru křesel jsme kladli mimo jiné důraz i na ergonometrii, aby ani při časově náročných ošetřeních pacient nepociťoval diskomfort. Běžnou součástí všech našich stomatologických souprav jsou rentgeny pro pořízení detailních snímků jednotlivých zubů – digitální intraorální RVG přístroj. Rentgenový film je nahrazen digitálním senzorem a snímek je ihned zobrazen na monitoru – přímo u zubařského křesla. Lékař tak může názorně ukázat pacientovi problematická místa. Naše RVG přístroje splňují nejvyšší nároky na přesnost, mají vysoce kvalitní zobrazení a vystavení pacienta rentgenovému záření je minimální.
  Další názornou pomůckou je kamera umístěna přímo u křesla. Na monitoru může pacient sledovat, jak vypadá proměna zubů před a po dentální hygieně nebo jak velký je kaz, který je třeba opravit.
  Samozřejmostí jsou ultrazvukové hlavice.

 • Přístroje používané při endodoncii
  Přístrojem, bez kterého by nebylo možné správně ošetřit zubní kanálky, je Apexlokátor. Je to elektronický přístroj, který pomáhá v oboru Endodoncie určit délku kořenového kanálku. To je velmi důležité pro správné provedení endodontického ošetření zubu. Při jeho použití, v některých případech, odpadá nutnost měřícího rentgenového snímku, čímž se sníží rentgenová zátěž pacienta. Měření tímto přístrojem je naprosto bezbolestné. Jeho přesnost je podle klinických studií ještě vyšší, než měření délky kořene na rentgenových snímcích. S naměřenými hodnotami, které nám poskytne Apexlokátor a radioviziografie, jsme úspěšní u ošetření valné většiny kořenových kanálků.

 • OPG
  Digitální Ortopantomogram – díky tomuto kosmickému přístroji jsme schopni pořídit ucelený rentgenový digitální snímek všech zubů, čelistí a obličejové části lebky během několika vteřin. Ve stejné chvíli je obrázek přenesen do karty pacienta, kde je k dispozici ošetřujícím lékařům. Rentgenové záření je minimální a přesně cílené.

 • Ordinační skener a mikroskop
  Pomocí ordinačního oskeneru a přenosu naskenovaných oblastí do počítače a přímo do laboratoře, jsou pořízeny zcela přesné podklady pro výrobu fixní zubní náhrady – tedy korunky či můstku. Podle naskenovaných dat je, díky digitálnímu přenosu do zubní frézy, vytvořena přesná náhrada – esteticky, funkčně a v krátkém časovém úseku.lidské ok
  V zubním lékařství léčíme zuby, které mají pro lidské oko velmi malé rozměry. Vždyť průměr korunky stoliček, tedy nejmohutnějších zubů, dosahuje 8 mm. Navíc na zubu a hlavně v zubu jsou další struktury, které jsou pro o, které není opatřeno optickou pomůckou, zcela nerozeznatelné. Proto při vyšetření i ošetření používáme operační mikroskop. Hlavní využití mikroskopu je v ošetření kořenových kanálků – tzv. endodoncii.

 • Počítačové vybavení
  Maximum informací je uchováváno elektronicky, tím je zajištěna jednak ochrana informací a jednak kompletní přehled pro naše lékaře a zdravotnický personál. Díky propracovanému softwaru můžeme našim pacientům zajistit bezchybný objednávkový systém, online objednávky, systém sms upozornění a zvaní na preventivní prohlídky.