+420 233 551 433
+420 233 552 347

Ošetření dětí, program Rodina

Naší snahou je tzv. rodinná stomatologie – tj. péče o všechny členy rodiny. Do jedné ordinace k jednomu lékaři přichází celá rodina – děti, rodiče, prarodiče…
Výhody při společném „rodinném„ objednávání:

některé výkony a preventivní prohlídky (rodičů i dětí) mohou být termínově sloučeny, odpadá složité dojíždění a plánování. Jestliže dítě ví, že stejný výkon (např. preventivní prohlídka) bude prováděn i mamince nebo tatínkovi, snáze ho přijme. Díky detailní znalosti stavu Vašeho zubního zdraví můžeme lépe naplánovat a kontrolovat zubní péči Vašeho dítěte, je usnadněna komunikace mezi Vámi, lékařem a dítětem.

Při ošetření a komunikaci s dětmi volíme odpovídající vhodný přístup dle jejich věku, typu ošetření a momentálního stavu. Snažíme se, aby prostředí nepůsobilo na děti „lékařským dojmem“ – máme pro ně připraven dětský koutek s hračkami a knihami.
U dětí klademe důraz na prevenci – a to jak u zubů dočasných (mléčných), tak zubů stálých, a osvojení správných principů a technik ústní hygieny. Při pravidelných preventivních návštěvách dítě získá důvěru a prostředí zubní ordinace mu nebude nahánět strach.