+420 233 551 433
+420 233 552 347

Výplně fotokompozitním materiálem – „bílé plomby“

Díky moderním materiálům a jedinečné technologii zpracování, kterou používáme, můžeme zhotovit „bílé plomby“ na kterémkoliv zubu chrupu. Navíc je možné esteticky dostavět i tak zničené zuby, které byly před několika lety nutné obrousit na korunku.

Rovněž zuby, které jsou po endodontické léčbě, můžeme za vhodných podmínek přímo dostavět fotokompozitním materiálem. Technologický postup zhotovení je časově náročný a není hrazený zdravotní pojišťovnou. Používáme unikátní metody a moderní materiály, které dovolují zhotovit výplň dlouhodobě funkční a estetickou. Je nutné si ale uvědomit, že výplň je fixována na přirozeném zubu, který může být postižen zubním kazem. Pro dlouhodobou životnost výplní je tedy důležité dodržovat správnou hygienu dutiny ústní a také docházet na pravidelné preventivní prohlídky.

Materiál pro zhotovení kvalitní výplně musí být stálý (nesmí měnit časem barvu, tvar ani vlastnosti), měl by být snadno zpracovatelný, musí zajišťovat pevné spojení se zubem a v neposlední řadě by měl být estetický. V dnešní době patří mezi nejčastější výplňové materiály amalgám, skloionomerní cement a fotokompozitní pryskyřice (tzv. kompozita).