+420 233 551 433
+420 233 552 347

Zobrazovací metody (OPG, RVG, skener)

Naše ordinace jsou vybaveny velmi pohodlnými a kvalitními stomatologickými soupravami. Běžnou součástí všech našich stomatologických souprav jsou rentgeny pro pořízení detailních snímků jednotlivých zubů – digitální intraorální RVG přístroj. Zde je rentgenový film nahrazen digitálním senzorem a snímek je ihned zobrazen na monitoru – přímo u zubařského křesla.

Lékař tak může názorně ukázat pacientovi problematická místa. Naše RVG přístroje splňují nejvyšší nároky na přesnost, mají vysoce kvalitní zobrazení a vystavení pacienta rentgenovému záření je minimální. Další názornou pomůckou je kamera umístěna přímo na křesle. Na monitoru může pacient sledovat jak vypadá proměna zubů před a po dentální hygieně nebo jak velký jak kaz, který je třeba opravit.
Digitální Ortopantomogram – díky tomuto kosmickému přístroji jsme schopni pořídit ucelený rentgenový digitální snímek všech zubů, čelistí a obličejové části lebky během několika vteřin a ve stejné chvíli je obrázek přenesen do karty pacienta, kde je k dispozici ošetřujícímu lékaři. Rentgenové záření je minimální a přesně cílené.

Ordinační skener – pomocí skeneru a přenosu naskenovaných oblastí do počítače a přímo do laboratoře, jsou pořízeny zcela přesné podklady pro výrobu fixní zubní náhrady – tedy korunky či můstku. Podle naskenovaných dat je díky digitálnímu přenosu do zubní frézy vytvořena přesná náhrada – esteticky i funkčně a v krátkém časovém úseku.